Ana Sayfa Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Rumeli Balkan ve Trabzon kökenli bir ailenin ilk çocuğu olarak 5 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk-orta ve Lise öğrenimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı(Yerel Yönetimler)

Üniversite eğitiminden sonra altyapılarını ortaokul yıllarında atmaya başladığı yabancı dillerini geliştirmek ve daha da ilerletmek için üç yıl yurtdışında kaldı. (Bir yıl İtalya Roma bir yıl İspanya Madrid, bir yılda Hırvatistan Zagreb). İleri seviyede İngilizce, İtalyanca, İspanyolca,Boşnakça konuşmaktadır.

Yurtdışından döndükten sonra askerlik vazifesini Jandarma olarak Yozgat’ta tamamlayan Faik Tunay uluslararası bir şirkette satış yöneticisi olarak profesyonel iş hayatına devam etti.İki sene sonra kendi isteği ile ayrılıp inşaat ve tarım sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde çalışmaya başladı.

1999 yılında Anavatan Partisi Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ile başlayan siyasi hayatında, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Ana Kademe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Bu süreçte (2002-2004) yılları arasında Dünya Genç Demokratlar Birliği Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Faik Tunay yurtdışında ki birçok panel ve konferansa ana konuşmacı olarak katıldı.2002 yılında ilk kez düzenlenen Avrupa Gençlik Konvansiyonu’nda Anavatan Partisi Gençlik Kolları Başkanı olarak hem partisini hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil etti.

2009 yılında yerel seçimlerde İstanbul’un en genç meclis üyelerinden biri olarak Şişli Belediyesi Meclis üyeliği görevine seçildi. Haziran 2011 genel seçimlerinde CHP İstanbul Milletvekili olarak seçildi.24. dönem(2011-2015) İstanbul Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi olarak TBMM’de görev yaptı.

Rumeli ve Balkan Türkleri Yönetim kurulusu üyesi olan Tunay ,aynı zamanda Trabzonspor kongre üyesidir.

1989 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta okul eğitimini Kastamonu’da, lise eğitimini Ankara’da Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Küçükşabanoğlu, Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimine devam ederken Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığında stajını yaptı. Daha sonra Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler Bölümü Yüksek Lisansını “Turgut Özal Dönemi Türkiye-ABD İlişkileri” tezini başarıyla tamamlayarak Uluslararası İlişkiler konusunda uzmanlaştı.

ilesi Sivaslı olan Barış Birler 1979 yılında İstanbul Fatih’de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Fatih ‘de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesinden işletme fakültesinden mezun olmuştur. 2000 Yılında Liberal Demokrat Parti Gençlik kolları üyeliği ile siyasete başlamış, Gençlik kolları fatih ilçe başkanlığı ve İstanbul il Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2003 Yılında Anavatan Partisi gençlik kollarına katıldıktan sonra İstanbul il gençlik kolları sekreterliği, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş ve 2007 yılına kadar görevleri devam etmiştir.

İş hayatına Telekomünikasyon ve Bilişim sektöründe Satış Yöneticisi olarak başlamış, 16 yıl özel telekomünikasyon ve bilişim şirketlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2011 ‘den beri özel bir telekomünikasyon şirketinde Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görevine devam etmektedir. 2011 senesinden beri evli olan Barış Birler Sağır Dilsiz dilini ve İngilizce bilmektedir.

Emrah Alp Cora, Trabzonlu bir ailenin tek çocuğu olarak 3 Mart 1981 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğretim 1.sınıfın ilk yarısını Trabzon’da ve kalan kısmını İstanbul Bahariye İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Orta ve lise öğrenimini İstanbul’da Doğuş Koleji’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme (MBA) Bölümünde gerçekleştirdi.

İleri derecede İngilizce bilen Cora, Kurumsal ve Stratejik Finans Yönetimi alanında uluslararası profesyonel yetkinlik seviyesi sunan CMA sertifikası sahibidir.

Lisans eğitimi sırasında aile şirketinde ve çeşitli proje ve işlerde çalışmış, aynı zamanda Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’nda ilköğretim öğrencilerine gönüllü eğitmenlik yapmıştır. Askerlik görevini Burdur’da kısa dönem olarak tamamladıktan sonra profesyonel iş hayatına çok uluslu bir denetim firmasında başlamış, günümüze kadar denetim, iç denetim,

1980 yılında Konya’da doğdu, İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da Ayşeabla Kolejinde aldıktan sonra, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Eğitimini “Uluslararası Spor Uyuşmazlıklarının Tahkim Yolu İle Çözümü” isimli yüksek lisans tezi ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başarıyla bitirdikten sonra halen Yeditepe Üniversitesinde, Özel Hukuk alanında doktora çalışmasına devam etmektedir. 2002 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini Keçeciler&Partners Hukuk Bürosunda icra etmekte olup, TFF Tahkim Kurulu Üyeliği, İSTAC(İstanbul Tahkim Merkezi) Genel Kurul ve Denetim Kurulu Üyeliği, TÜGİAD Danışman Kurulu Üyeliği ile KONEV Kurucular Kurulu Üyeliğine devam etmektedir.

Trabzon kökenli bir ailenin ilk çocuğu olan Onur Şancı,1987 yılında Ankara’da doğmuştur.İlk ve orta eğitimini Trabzon Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra,üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde tamamlamıştır. Askerlik vazifesini Balıkesir’de icra etmiştir.

Üniversite yıllarından itibaren aktif sosyal ve siyasi hayatın içinde çeşitli görevlerde yer alan Onur Şancının, finansal danışmanlık ve bankacılık alanında birçok çalışması mevcuttur. 2013 yılından itibaren Türkiye’nin köklü Katılım Bankalarının birinde çalışmaktadır.

1972 Yılında İstanbul, Beşiktaş, ilçesinde doğdu. Kayseri kökenli bir ailenin İlk çocuğudur. İlk ve ortaokulu Yıldız ilköğretim okulunda, Liseyi Maçka Teknik Lisesinde bitirmiştir. Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar fakültesi Endüstri Ürünleri tasarımı bölümünden mezun olmuştur.

1992 yılında Anavatan partisi Beşiktaş Gençlik komisyonunda siyasete başlamıştır. O yıllarda gençler siyasette alt komisyon olarak partilerde görev yapmaktaydı. 1996 Yılında yapılan düzenlemelerden sonra Anavatan partisi İstanbul Gençlik kollarında görev yapmaya devam etmiştir. 1999 Yılında Yerel seçimler sonrası, ataması yapılan Beşiktaş ilçesi Yönetim kurulunda İlçe Sekreterlik görevini yapmıştır. 2000 yılında yapılan kongreden sonra aynı görevine 2009 yılına kadar devam etmiştir.

Malatya ve İzmir kökenli bir aileden gelen K. Turgut Özal 23 Nisan 1993 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Özel Enka Okulları’nda tamamladıktan sonra eğitim hayatına Washington, D.C.’de bulunan Georgetown Üniversitesi’nde devam etti. Georgetown Üniversitesi McDonough School of Business’dan Uluslararası Ticaret diploması ile beraber Londra’da bulunan London School of Economics’den de Ekonomi diploması alarak çift diploma ile lisans eğitimini tamamladı.

Üniversite eğitimin ardından tekrar ülkesine dönerek Türkiye’nin köklü firmalarından Çalık Holding bünyesinde proje finansmanı uzmanı olarak kurumsal iş hayatına atıldı.

Finans dünyasındaki aktif rolünün ardından kariyer yolunu değiştirerek uluslararası alanda dünyanın önde gelen danışmanlık firmalarından Bain&Company’e danışman olarak katıldı. Gündelik bazda Telekom, Havayolları, Finans ve Kamu olmak üzere pek çok sektörün önde gelen firma ve liderleri ile birlikte çalışmaktadır.

Global Relations Forum (GRF) üyesi, Georgetown University Turkish Student Association (GUTSA) kurucu başkanı ve Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) yönetim kurulu üyesidir.

Ankara’lı anne ve babanın 3. çocuğu olarak 22 Ocak 1979 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 2000 yılında ODTÜ Maden Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Yüksek Lisansını, Fransa’da Centre International de Formation Européenne’nde (Türkiye’de bilinen adıyla Avrupa Enstitüsü) Siyaset Bilimi ana dalında “Avrupa Çalışmaları” konusunda “EU’s Soft Power Instruments: Case Study of Funding Programs for Turkey” adlı tezi ile tamamladı.

Kütahya’da bulunan Emet Bor Madeni Hisarcık Şantiyesinde Şantiye Şef Yardımcısı olarak çalışma hayatına başladı. Daha sonra Bazalt sektöründe Maden Mühendisi olarak görev aldı. 2008’den 2014’e kadar Avrupa Birliği Hibe programları konusunda uzman olarak görev yaptı. Şu anda merkezi Ankara’da bulunan ve ülkemizin köklü Kömür Firmasının birinde Maden Mühendisi olarak çalışmaktadır.

Gençlik ve eğitim alanında faaliyet gösteren Sivil toplum kuruluşlarında aktif rol almış ve birçok sosyal ve eğitim projelerini hayata geçirmiştir. Bu kapsamda gerçekleştirilen uluslararası toplantılarda Türkiye katılımcısı olarak yer almıştır.

2000 yılında Anavatan Partisi (ANAP) Gençlik Kolları Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı’nda siyasi hayatına başladı. Yine aynı dönemde Gençlik Kolları MKYK’nda görev aldı. 2002 Gençlik Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi. 2005 yılına kadar ANAP’ta sırasıyla Genel Merkez Gençlik Kolları Eğitim Başkanlığı ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.

2008 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi ile MKYK üyeliğine seçilerek ara verdiği siyasete yeniden aktif olarak giriş yaptı. 2008 – 2016 yılları arasında Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nda sırasıyla Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı ve Mali ve İdari İşler Başkanı olarak görev aldı.

Maden Mühendisleri Odası ve İş Sağlığı Güvenliği Profesyonelleri Derneği Üyesidir.

İyi düzeyde İngilizce, Orta düzey Arapça ve Korece bilmektedir.